Kurzy, školení a semináře kategorie Daně a DPH, kontrolní hlášení, v Praze. Více.
Daně, DPH
Daň z příjmu fyzických osob, Daň z příjmu právnických osob, školení DPH, kontrolní hlášení, další typy daní
Daně, DPH popisují
daň z příjmu je přímá daň, platební povinnost do veřejného rozpočtu, která je uvalena na finanční příjem fyzických i právnických osob (daň z příjmu fyzických osob, daň z příjmu právnických osob), je vybírána na základě přiznání k dani z příjmu od poplatníka na základě sazby daně z příjmu. V Česku tuto daň upravuje zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů.
DPH je nepřímá daň, tedy daň, u které se předpokládá, že ji poplatník přenese na jiný subjekt (zákazníka). Tuto problematiku upravuje zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, v souladu se směrnicemi EU. Plátcem daně z přidané hodnoty je každý subjekt se sídlem, provozovnou či místem podnikání registrovaný jako plátce DPH. V Česku se plátcem musí povinně stát subjekt, jehož obrat přesáhl za 12 po sobě jdoucích měsíců částku 1 000 000 Kč a zároveň, který poskytne nebo přijme službu od podnikatele registrovaného k DPH v jiném státu EU (bez ohledu na výšku obratu)
kontrolní hlášení a EET: kontrolní hlášení je speciální daňové tvrzení, které nenahrazuje řádné daňové přiznání k DPH ani souhrnné hlášení. V souvislosti s režimem přenesení daňové povinnosti však kontrolní hlášení nahrazuje původně samostatný výpis z evidence pro účely DPH. Bude podáváno pouze elektronicky, a to ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně. EET je elektronická evidence tržeb, která se týká přijatých plateb podnikatelů. Její účinnost bude zahájena 1. prosince 2016 v oboru ubytování a stravování, následovat budou velkoobchod a maloobchod od 1. března 2017 atd.
Daňová evidence se pro účely daní z příjmů rozumí evidence pro účely stanovení základu daně a daně z příjmů, obsahuje údaje o příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně a majetku a dluzích.
daně OSVČ: se týkají fyzických osob vykonávajících samostatně výdělečnou činnost, tedy podnikají na základě živnostenského zákona, měli příjem z lesního, vodního hospodářství nebo ze zemědělství, nebo například z nájmu, z užití autorských nebo průmyslových práv, nebo vykonávají nezávislé povolání.