Novela zákoníku práce 2023/2024

Tento vzdělávací kurz/seminář pořádaný společností Verlag Dashöfer již proběhl.
Doporučujeme kurzy s podobnou tematikou níže nebo si můžete vybrat z kategorií:
Pracovní právo , Prezentační dovednosti , Mzdy, sociální a zdravotní pojištění

Název      Cena     
Zákoník práce 2024 po novele
INTEGRA CENTRUM   Plzeň   2 400 Kč s DPH
20.6.
2024
Zaměstnanecké benefity v roce 2024
INTEGRA CENTRUM     1 700 Kč s DPH
e-learning
Zákoník práce po novelách 2023/2024
INTEGRA CENTRUM     1 700 Kč s DPH
e-learning
Daně, účetnictví a mzdy 2023, 2024 se zaměřením na konsolidační balíček a novelu zákoníku práce
INTEGRA CENTRUM     1 700 Kč s DPH
e-learning

4 termíny

Obsah již proběhlého kurzu

V rámci semináře dostanete přehledu o všech novinkách v pracovněprávní oblasti, které jsou účinné od konce roku 2023, a těch, které se aktuálně připravují. Mluvit se bude o významné novele zákoníku práce upravující podmínky práce z domova, spolupráci s „dohodáři“, zdůrazníme i příležitosti v digitalizaci HR dokumentů. Projdeme také změny vyplývající z novely zákona o zaměstnanosti, úpravy různých vyhlášek a nařízení (kompenzace za HO, minimální mzda a další) a podíváme se na to, co pro personalisty vyplývá z tzv. konsolidačního balíčku. Nakoukneme také pod pokličku MPSV, jaké další změny pracovněprávních předpisů se aktuálně připravují.
Obsah semináře:

1. Novela zákoníku práce

Představíme si významnou novelu zákoníku práce se zaměřením na body, které jsou účinné od roku 2024. Věnovat se budeme úpravám v oblasti práce z domova, spolupráce se zaměstnanci na DPP/DPČ či nové informační povinnosti. Podíváme se blíže na to, jaké příležitosti přinesla novela v oblasti digitalizace. Novele zákoníku práce bude věnována přibližně polovina semináře.

2. Novela zákona o zaměstnanosti

Probereme novelu zákona o zaměstnanosti dopadající především na agentury práce a agenturní zaměstnávání obecně. Řekneme si, jaké změny z praktického pohledu dopadají na uživatele agenturních zaměstnanců.

3. Změny konsolidačního balíčku

Představíme si také změny, které vyplývají z tzv. konsolidačního balíčku, a to pohledem personalisty (nepůjde o detailní výklad pro mzdové účetní). Zaměříme se zejména na změny v benefitech a dopady na spolupráci se zaměstnanci na dohody o provedení práce.

4. Úpravy vyhlášek a nařízení

Projdeme změny vyplývající z každoročních úprav různých vyhlášek a nařízení – výše paušálních nákladů při práci z domova, úprava minimální mzdy a další změny.

5. Pod pokličkou MPSV

Podíváme se na další chystané změny v pracovním právu, které nás čekají v roce 2024 a 2025, zejména připravované implementace evropských směrnic o minimálních mzdách a rovném odměňování mužů a žen.

Seminář je určen:

zejména personalistům, ale také vedoucím zaměstnancům a jiným osobám, které se zabývají vedením lidských zdrojů.